Gdzie zaopatrywać się w produkty potrzebne do elektryki w domu?

Wykonanie całej instalacji elektrycznej w domu nie jest prostym zadaniem. Powinna ona odpowiednio opleść każde pomieszczenie w budynku, w który będziemy chcieli mieć oświetlenie i w którym będziemy chcieli mieć możliwość użytkowania urządzeń elektrycznych. Jednocześnie, dobrze wykonanej instalacji praktycznie nie widać, gdyż jest ona niemalże całkowicie poprowadzona w ścianach.

Powinna być też na tyle dobrze zaprojektowana, aby była dopasowana do potrzeb użytkowników i mogła udźwignąć wszystko to, co będziemy chcieli w budynku wykonywać. W takim przypadku, aby skompletować wszystko co potrzebne- niezbędna za pewne okaże się hurtownia elektryczna. Kraków posiada wiele miejsc, gdzie można zaopatrzyć się w różne elementy takiej instalacji lub też w produkty stanowiące osprzęt. W hurtowniach znajdziemy jednak bezsprzecznie najbardziej konkurencyjne ceny.

 

Co na pewno będzie potrzebne?

 

Zaczynamy od miejsca, w którym wykonywane jest przyłącze- biegnie ono do budynku do miejsca, w którym znajdzie się specjalna rozdzielnia. To w tym miejscu dokładnie widać, na ile obwodów podzielony został budynek. W skrzynce elementem niezbędnym są również bezpieczniki, które odcinają dopływ prądu w momencie pojawienia się napięcia o zbyt wysokim natężeniu. Ze skrzynki rozdzielającej idą kable i przewody do poszczególnych pomieszczeń.

https://www.elkag.pl/nasze-oddzialy/krakow/

Najczęściej praktykowanym rozwiązaniem jest oczywiście wykonywanie instalacji na etapie budowy domu, co pozwala na pociągnięcie wszystkich kabli i umieszczenie wszystkich puszek w ścianach- tak, aby nic nie było widoczne. Tymczasem, tymi elementami instalacji, które na pewno będą widoczne są produkty określane jako osprzęt elektryczny- obudowy gniazdek prądowych oraz kontakty, które służą do sterowania oświetleniem. Tutaj, oprócz tego, że elementy te muszą spełniać swoją funkcję, do której zostały stworzone, powinny także być estetyczne- ich stylistykę należy dostosować do wyglądu i charakteru wnętrza. Podobnie sprawa wygląda z lampami i oprawami oświetleniowymi.

 

 

Gdzie zaopatrywać się w produkty potrzebne do elektryki w domu?
Przewiń do góry