Listwy dekoracyjne – praktyczny i stylowy dodatek czy raczej głupia moda?

Na aranżowaniu i wykańczaniu wnętrz najlepiej znają się architekci i projektanci, którzy oprócz ogromnej wiedzy i cennego doświadczenia posiadają także niesamowite wyczucie, pozwalające im na tworzenie pięknych, stylowych oraz funkcjonalnych przestrzeni. Ich usługi są jednak dosyć, a nawet bardzo kosztowne, przez co niewiele osób może sobie pozwolić na skorzystanie z ich usług.

Dlatego aranżowaniem wnętrz najczęściej zajmujemy się sami, co na szczęście nie musi z góry oznaczać porażki. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, a także z jednej strony mieć ugruntowane oczekiwania i wizję końcową,  z drugiej jednak nie do przecenienia jest otwartość na nowe rozwiązania, które nie były dotychczas brane pod uwagę. Najlepszym przykładem będą tutaj listwy dekoracyjne, które przez większość ludzi kojarzone są z minionymi czasami lub bardzo drogimi i eklektycznymi apartamentami. Jeśli jednak przyjrzymy się im bliżej, dostrzeżemy wiele zalet i korzyści, które mogą wnieść do naszego domu. Zatem dlaczego warto zdecydować się na listwy dekoracyjne? Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Funkcjonalne i praktyczne listwy dekoracyjne we wnętrzach domu

Podstawową funkcją, jaką pełnią listwy dekoracyjne, wbrew ich nazwie jest zabezpieczanie szczelin dylatacyjnych między ścianami i podłogą. Często znajdują się tam różnego rodzaje kable, które pozostawione na górze byłyby przede wszystkim niebezpieczne, szczególnie dla dzieci i zwierząt. Listwy dekoracyjne nie tylko zakrywają szczeliny dylatacyjne i znajdujące się w nich kable, ale sprawiają także, że nie zbiera się tam kurz i drobne śmieci z podłóg. Łatwiej będzie nam więc utrzymać czystość w domu, a korzystanie z niego będzie jeszcze bardziej bezpieczne i przyjemne. Tak więc listwy dekoracyjne będą funkcjonalnym i niezwykle praktycznym dodatkiem do wnętrz.

Piękne i stylowe listwy dekoracyjne do każdego rodzaju wnętrz

Listwy dekoracyjne są także piękną, stylową i wbrew pozorom ponadczasową ozdobą wnętrz, które sprawią, że staną się one bardziej harmonijne oraz klimatyczne. Co ważne, możemy wybrać listwy dekoracyjne wyłącznie na łączeniu podłóg ze ścianami i jest to z pewnością najchętniej wybierana opcja. Dostępne są jednak także listwy dekoracyjne sufitowe, które ukryją nieestetyczne łączenie ścian z sufitem oraz listwy dekoracyjne ścienne, które pełnią funkcje wyłącznie ozdobne. Wybór jest więc naprawdę szeroki, wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Listwy dekoracyjne – praktyczny i stylowy dodatek czy raczej głupia moda?
Przewiń do góry